VÍRA = NADĚJEFiled under : cesta

Dokud nepřestaneš věřit, tvé světlo bude svítit..

Tak před otázkou víry stojím každý den. Jsem podnikatelka a žiju ve velkém stresu, každý den si říkám: “dnes bude určitě pěkná tržba”. Když není, tak říkám: “zítra to bude lepší, protože v pondělí to bývá slabé”. Pak zase: “zítra bude po výplatě, tak…” a tak dál a tak dál, už několik let…. je to náročné na psychiku a nemusím nikomu vysvětlovat, že i fyzická schránka díky stresu chátrá…. Pobavila mě dcera, když jsem opět pronášela svá prohlášení až…. Řekla mi: ” to od Tebe slyším pořád!”

No a o tom to je, říkám to a opakuji a doufám, že opět uvěřím… Když je mi do zpěvu a je období, kdy se prodává samo a netíží mě fronta dodavatelů čekajících na platbu, ani mě nenapadne, že bych nevěřila na veselejší a šťastnější budoucnost bez dluhů a existenciálních problémů. V tomto období se věří samo a světlo tak krásně svítí, v dáli se rozlévá do všech stran a na světě je najednou úžasně lehce a překrásně :) Pak ale přijde jeden, dva týdny bez prodeje a mám být veselá a optimistická? Mám vysílat pozitivní energii, abych příjemné věci a události přitáhla do svého života? A jak? …..Hezky se to čte v knihách, Ti co byli na dně jsou najednou úspěšní a bohatí….. Když bylo nejhůř, četla jsem si takové příběhy a snažila se v tom najít pro sebe naději a útěchu, ale nejde to vždy snadno. Fungovalo to zhruba čtyři roky… jenže před nedávnem, jsem byla v takové krizi, že mi nepomáhalo už nic a já se jen dívala, jak se řítím do velkého průšvihu. Nejspíš jsem byla na opravdovém dně, donutilo mě to totiž nehledat berličky, ale konečně se ptát PROČ jsem klesla tak hluboko a co jsem udělala špatně????  Začaly mi přicházet odpovědi. Psala jsem si všechno co jsem si začala uvědomovat a dohromady mi vznikla celá řada důvodů, kvůli kterým se nacházím právě tam, kde jsem. Naše duše je propojená s vesmírem, nebo chcete-li náš duch je propojen s Bohem a když se zeptám PROČ? a jsem k sobě opravdu upřímná, tzn. nesvaluji vinu na ostatní a přiznám si své chyby, nebo pokud je nevím, tak aspoň připustím, že jsem to já, kdo chybu mohl udělat. V ten okamžik začnou přicházet, v podobě vlastních myšlenek, neuvěřitelné a pravdivé informace :) To s sebou přináší vysvobození, protože na každou otázku PROČ dostanete určitě odpověď :)

I mně odpověď přišla, vlastně spousta odpovědí a jedno východisko. Přineslo mi novou naději a nové světlo a tak musím zatnout zuby, vydržet a říkat si: “až….” Je to stejné jako na počátku, ale s novým pocitem:  už zase věřím :)Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

13 Responses to “VÍRA = NADĚJE”

 1. Jira říká:

  vira a nadeje jsou ty nejlepsi motivace. neuveritelny motor, ktery nas muze prenest pres nejtezsi obdobi, kdy to, co chces, nemas.

  je jedno co je tvym cilem. dokud budes mit viru a nadeji, ze toho jsi schopna dosahnout, mas vse, co potrebujes.

 2. Ormonci říká:

  ano souhlasím :) ….o tom je vlastně celý můj život…. díky za hezký komentář a přeji hezký den :)

 3. submit website říká:

  After I initially commented I seem to have clicked on the -Notify me when new
  comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I
  recieve four emails with the same comment. Perhaps there is a means you can remove me from that service?
  Appreciate it!

 4. Ormonci říká:

  Hello, unfortunately I do not know how to do this blog is in English and do not understand its use, in addition to writing articles. It occurs to me only by canceling the registration and then you can log in again … I do not know here registered users …. I am sorry that this is your inconvenience …. perhaps find a way to fix the problem … Thank you for your understanding Monika

 5. Sam říká:

  That can be done either Gerald even if you ought to target regarding the actual evaluate webpage on
  its own.

 6. Napoleon říká:

  That you can do equally Alex even if you should really focus read more about the particular assessment
  page on its own.

 7. Sienna říká:

  Fantastic document plus right to the point. I am not sure if it is in reality the right
  spot must nonetheless do you everyone has almost any
  just what it where you’ll get many professional writers? Cheers before hand.

 8. Brain říká:

  Good publish, I think you will don’t brain if I use this report together with our book record.

 9. Hi thеrе, just bесame aωаrе оf уоur blog thгough Google, and fοund that it is reallу
  іnformаtive. I’m going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

 10. Antonette Tarry říká:

  Some genuinely nice and utilitarian info on this internet site, also I conceive the layout holds wonderful features.

 11. Miguel Kehew říká:

  I like this weblog very much, Its a real nice situation to read and find information. “That which has been believed by everyone, always and everywhere, has every chance of being false.” by Paul Valery.

 12. I’m not sure exactly why but this web site is loading very slow for me. Is anyone else having this issue or is it a issue on my end? I’ll
  check back later on and see if the problem still exists.

 13. Lοѵing the infοrmаtion on thiѕ іnternet site , уou have ԁone grеat job
  on that the blog ροsts.