Alenka v říši divůFiled under : cesta

…ANEB VŠICHNI JSME MIMOŇOVÉ

Protože každý si žijeme ve svém vlastním snu, ve své vlastní mysli. Každý  z nás se nachází v úplně jiném světě než ostatní…..

Viděla jsem Alenku v říši divů a přestože šlo o jiný příběh než znám z knihy, moc se mi líbil…..Alenka tvrdila, že není tou Alenkou za kterou ji všichni považují a rozhodla se jednat po svém, i když jí opakovali, že je to právě ona kdo říši zachrání a setne hlavu drakovi. A právě tím, že dělala pravý opak toho co se od ní čekalo svůj “osud” naplnila….                                                  

A o to jde, mám kamarádku která je posedlá výkladem z karet, chce na každou otázku znát odpověď a místo toho, aby si nechala jen poradit a dál na to nemyslela,  snaží se naplnit “věštbu”.  A tak se stala jakousi karetní loutkou, bez svobodné volby. Co, ale ty karty jsou? Když jsem byla před lety poprvé u kartářky, stála jsem před rozhodnutím “mám odejít od manžela, nebo nemám?” odpověď zněla: “když odejdeš, budeš nešťastná, když zůstaneš, budeš nešťastná” a tak jsem zůstala s tím, že mám-li být nešťastná tak chci mít  jistou aspoň střechu nad hlavou. A právě tohle mě tenkrát zachránilo…. Musela jsem si ten pohár vypít až do dna, “nechat si” manželem fyzicky ublížit a teprve potom odejít ….až po velmi dlouhé době mi došlo, že právě tohle bylo velmi důležité. Jsem měkosrdcatá a při prvním manželovo žadonění bych se vrátila. Možná už bych nenašla odvahu skutečně odejít. Díky tomu, že jsem si sáhla na úplné dno, mohla jsem pochopit všechny souvislosti a konečně vidět manžela jaký doopravdy je a vědět, že mé rozhodnutí odejít je konečné a nikdy toho nebudu litovat…. V této situaci mi tedy karty opravdu pomohly, protože jsem měla na srdci velmi důležitou otázku. Karty myslím ukazují naše nitro, intuici a kdo jí neumí naslouchat tomu mohou karty pomoci udat počáteční směr, když se rozběhnete už žádné odpovědi nepotřebujete. Dobře je vnímáte a cítíte :)

A jak to se mnou bylo dál? Jednou za čas jsem chodila na rady ke kartářkám, pomáhalo mi to najít rovnováhu a jistotu dalších důležitých kroků. Časem jsem ale i já byla závislá a nedočkavá dalších schůzek,  je snadné podlehnout a chtít vědět jestli ten pravý přijde :) Později mi došlo, že ty karty ovládám, jsem natolik senzitivní, že mi vždy  “vyšlo” co jsem si nejvíc přála, což bylo velmi vzdálené od skutečnosti. Jeden příklad za všechny:  :) “vdávat bych se měla za půl roku? …..zajímavé,  když ještě nemám přítele a ten na kterého tolik myslím nejeví známky zájmu :) “ …. Bylo mi to hodně podezřelé a ve chvíli, kdy kartářka řekla, že brzy budeme mít syna a ON jej bude velmi milovat, protože bude počat z velké lásky, CVAK! došlo mi to… něco tady bylo špatně :-) Výsledek? Ano, můj vyvolený má syna, ale ne se mnou, vrátil se k bývalé přítelkyni :) …… Už se karet neptám a nechávám se překvapit, co mi život přinese :)          

S Alenkou jsem se ztotožnila okamžitě, mám ve své hlavě říši divů a často vyvracím sobě samé to, že já nejsem já a toto není můj osud, já si ho přeci namalovala hezčí :-) …jenže, ať udělám cokoliv, má-li to být, tak to bude a i když půjdu zdánlivě proti svému cíli, stejně tam dojdu a svůj “úděl” splním.  Že je to někdy cesta trnitá nevadí, má to svůj důvod :-) Pokud mě to něčemu naučí, ráda to přijmu….

 

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

5 Responses to “Alenka v říši divů”

 1. Ormonci říká:

  I do not know, honestly still do not know what to ask? Want to start a blog?

 2. Ormonci říká:

  In August it was 5 years old :)

 3. Ormonci říká:

  Sorry, but I do not understand ….

 4. hey great blog post

 5. waiting for your next installment, if it was this good then i will be very impressed.